Tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Elon Musk şu ana kadar neler yapmış nasıl yapmış merak ediyorsanız gayet güzel bir kaynak olduğunu söyleyebilirim.

Önce biyografi okuyorum diye başlıyorsunuz sonra bir adamın tek başına nereden nereye gelebildiğinin enteresan hikayesine dalıveriyorsunuz. İyi bir insan mıdır, sevilir mi, dövülür mü, gerçekten mucit mi yoksa hırsız mı gibi sorulara da cevap bulabiliyorsunuz.

Yok ben aramıyorum ama bu konular hakkında da üç beş kelamım olsun diyorsanız sizin için de kullanabileceğiniz bir sürü bilgi var.

Kitabı alırken kafamdaki sorular, parlak zekası yada şirinliğinden ziyade şu anki durumuna elebilmek için verdiği mücadeleler ile ilgiliydi. Ne düşünmüş, nasıl haraket etmiş. Ben genelde bunları merak ediyordum.

Bu kitapla aradığım detayları fazlasıyla bulduğumu söyleyebilirim. Bir çok yerde kendi kendime “adam nelerle mücadele etmiş sen iki sorunla karşılaşınca işim çok zor diye hayıflanıyorsun” demeden kendimi alamadım.

Elon Musk’ı sadece gazetedeki haberlerden duyduysanız ve dahasını görmek istiyorsanız bu kitap size fazlasıyla yeterli gelecektir. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Gerçi şu sıralar Tesla ve SpaceX ile yaptıkları ile oldukça popüler olduğundan merak etmemiş olmanızı düşünemiyorum bile. Hepimizin gördüğü başarılarının arkasındaki olayları görebilmek adına güzel bir kaynak.

There are currently no comments.