Bundan önceki 2 yazıda Android ‘ten IOS sonra IOS ‘den Androide geçiş işlemlerinden bahsetmiştim. Konu ile ilgili sağa sola bakınırken Samsung’un da Apple gibi bir uygulama yardımı ile herhangi bir sistemden Galaxy sistemine (aslında temelde yine Android oluyor sanırım) geçiş işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor, olabilir.

Yukarıda paragraf boyunca bahsettiğim yöntemin adı “Smart Switch”. Yani aslında uygulamanın adı bu. Telefonunuz ve platformunuz ne olursa olsun bu uygulama sayesinde yeni Samsung telefonunuza kolaylıkla geçiş yapabiliyorsunuz.

Tanıtımında uygulamalarınıza kadar hemen hemen her şeyi transfer edebileceğimizi söylüyor. Bir önceki geçiş sistemlerindeki gibi medya, kişiler, hesaplar, takvim gibi cihaz bağımsız bilgilerin transfer edilmesi zaten mümkün. Fakat uygulamalar için sanırım eski platformunuzun da Android olması gerekiyor olabilir.

Özetle eski telefonunuz ve platformunuz ne olursa olsun, yeni telefonunuz Samsung ise geçişi kolaylaştırmak adına bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulama ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgi ve belgeyi bu linkten bulabilirsiniz  : http://www.samsung.com/tr/support/smartswitch/

There are currently no comments.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.