İlk olarak 1989 senesinde gördüğüm Commodore 64 ‘ü saymazsak teknoloji ile tam anlamıyla tanışmam 1992 senesine denk geliyor.

Tanışmak dediysem, teknolojinin derin(!) dünyasına dalmadık tabi. Yaptığımız şeyler lisedeki bilgisayar derslerinde yeşil-siyah ekranlarda PW (Professional Write) ile günlük yazmak yada BASIC ile hesap makinesi yapmaktan öteye gitmedi. Belki çok bir şey öğretmedi ama konuya olan farkındalığımın ve ilgimin artmasında çok faydalı olduğunu kabul etmeliyim.

Teknolojinin hayatıma girmesi ile ilgili olarak dönüm noktası diye not alabileceğim tarih aslında 1996 senesi olmuştur. Eve aldığım Pentium II bilgisayarımla, kırk yamayla telefon kablosu üzerinden girdiğim internette sohbet ederken adamın bir bana “web siten var mı?” diye sormuştu. Ben de en saf ve derin duygularımla adama “o ne ki?” dedim. O da bana Geocities ‘in adresini verdi. Bu olaydan sonra web tasarımı yapmaya ve bu konuda kendimi geliştirmeye başladım.

2000 senesine kadar serbest ve mobil olarak web tasarım odaklı işler yaptım. Resmi kariyerim ise 2000 senesinde mezun olduğumda, Exel Logistics (şu anda DHL) firmasında sistem analiz ve proje sorumlusu olarak başlamış oldu.

Burada 5 sene geçirdikten sonra DyStar firmasında IT/IS, Toplam Kalite Sistem Yöneticiliği göreviyle çalışmaya başladım ve halen aynı yerde devam ediyorum. Kariyerim ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda bağlantısını görebileceğiniz Linkedin profilime göz atabilirsiniz.

Doğal olarak teknoloji ile yakından ilgiliyim. Teknolojiyi hem hobi hem de meslek olarak yürütmeye çalışıyorum diyebiliriz. Normal sayılabilecek ilgi alanlarından spor (bisiklet, futbol) ve fotoğraf çekmekle ilgileniyorum. Bu sitede de çektiğim bazı fotoğrafları “Galeri” başlığı altında görebilirsiniz.

Herhangi bir konuda benimle temas kurmak isterseniz sitedeki “İletişim” sayfasını yada aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.